renovat.ro

Acasa » Forum » Cum aleg draperiile si perdelele pentru un living cu parchet de stejar nuanta gh »

Cum aleg draperiile si perdelele pentru un living cu parchet de stejar nuanta gh

Buna ziua! Am o sufragerie de 4,25 cu 3,50m. Peretii lungi sunt un capuccino foarte deschis, iar restul incaperii este alb. Usile sunt de nuanta stejarului si parchetul un stejar de nuanta ghindei. Ce culori mi-ati recomanda la alegerea draperiilor, covorului si a canapelei? Mentionez ca am un sifonier wenge pe peretele alb. Va multumesc anticipat! P.S. : faceti abstractie de dulapul din poza.

Raspunsuri si comentarii
George I.- postat la 08 Jun 2014, 08:49

Pe langa nuantele deja existente in interior aveti mai multe variante coloristice posibile. Pentru un interior calsic, boem, puteti alege nuante de marouri. Ivory pentru draperii, un maro cafea cu lapte pentru canapea, iar covorul poate avea nuante de marouri dominante (inchis/deschis), iar negru si alb doar foarte putin, pentru accent. O alta posibilitate ar fi sa alegeti pentru canapea un albastru paun, aceeasi nuanta pentru draperii, iar covorul poate fi in stil modern, cu linii si dungi fanteziste in care sa se regaseasca marouri, crem, albastru inchis si foarte putin negru (doar de accent). Astfel veti realiza o amenajare in stil modern.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?