renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Idei zugraveala pt garsoniera cu parchet crem si coltar albastru

daca coltarul e albastru deschis, parchetul e un crem deschis ce culoare sa aleg la pereti, mobila, perdele si covor, tinand cont ca e garsoniera? multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Craiova , Dolj
vezi si firme constructii Dolj



Raspunsuri si comentarii
Cosmin a scris:

Cred ca ai putea face peretii doar albi sau doi cate doi albi si bleu ciel(un albastru foarte cald). Este bine ca pe peretele alb sa amplasezi canapeaua. In privinta mobilierului, ai putea alege o culoare deschisa, un crem, dar poate fi si combinatie intre crem si maro inchis(cremul sa domine coloristic). Perdeaua sa fie alba, iar draperiile pot fi ori crem, ori albastru deschis, asemeni coltarului, dar uni, fara alte culori, de matase. Covorul trebuie ales astfel incat sa aiba nuantele deja existente in incapere: crem , albastru la care pot fi dungi sau linii discrete negru sau maro inchis si alb, chiar daca mobila este numai crem. Negrul si albul din covor evidentiaza cele doua culori dominante. Pentru echilibrul coloristic din interior ai putea amplasa un tablou cu rama neagra sau maro inchis pe un perete; un ceas de perete in aceleasi culori sau o veioza cu crem si negru sau albastru si negru.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    coltar albastru,    garsoniere,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro