renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ajutor pentru amenajarea unui living mic

Buna seara! Va rog sa ma ajutati in amenajarea unui living mic, peretii sunt crem, canapeaua gri-bej, as merge pe draperie mov, perdea alba/crem cu motive lila, parchetul este stejar, usile nuc, ce culoare sa aiba biblioteca, dar si covorul? Incerc sa atasez si o poza pentru a va da seama mai bine despre ce este vorba. Va multumesc frumos

Intrebare trimisa de un cititor din - Medias , Sibiu
vezi si firme constructii Sibiu



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Poza nu a putut fi vizualizata(probabil era format prea mare). Daca preferati sa adaugati mov si lila culoare de accent, va sugerez ca biblioteca sa fie nuanta lemn natur stejar uni, eventual cu cateva elemente de accent in nuanta usii (nuc). Perdeaua ar fi bine sa fie doar alba, din material delicat (gen organza) pentru a nu incarca spatiul. In privinta covorului, puteti alege unul cu model fantezist, culoare dominanta crem, cu: dungi, linii, figuri geometrice, etc (nu flori!) in nuantele: bej, mov, lila, alb si foarte putin negru. Tonurile de mov, lila, sa apara doar in draperie si in covor, eventual un element decorativ (vaza, farfurie, etc.) fara sa domine coloristic interiorul.

Ersilia a scris:

Multumesc mult pentru sfaturi. Va sunt recunoscatoare. Comoda pentru Tv ar trebui sa fie din acelasi lemn cu biblioteca?

Ersilia a scris:

De asemenea, ati spus ca perdeaua sa fie doar alba, la fel sa fie si draperia doar mov, fara alte figurine, simpla? Multumesc inca odata!

Elena V. a scris:

Binenteles! Ma bucur ca am putut fi de folos!

Elena V. a scris:

In privinta comodei tv, daca se poate acelasi lemn/stil sau macar aceeasi nuanta/stil

Ersilia a scris:

Multumesc frumos. Imi sunteti de un real folos!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari apartamente ,

Taguri:    living mic,    idei,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro