renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Alegere accesorii pentru sufragerie cu pereti albi

Buna ziua ! Am si eu nevoie de niste sfaturi in ceea ce priveste accesorizarea unei camere..o sa atasez niste poze ..este o sufragerie cu pereti albi, parchet gri nisip si am luat mobila canapeaua draperia si nu stiu ce culori sa accesorizez ca mi se pare cam inchisa camera..as vrea sa iau tabloul de mai jos dar nu stiu daca se potriveste...covorul si lustra cum sa fie? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - bucuresti , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti


poza 1 poza 2 poza 3

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Nuantelor de griuri existente in interior le este necesara o culoare de accent, sau chiar doua, in proportii egale. Tabloul pe care l-ati ales este adecvat stilului si nuantelor din interior. Rosul sange existent in tablou trebuie echilibrat cu cateva elemente decorative in aceeasi nuanta: perne decorative cu aceeasi nuanta de rosu cu elemente de model albe, negre sau gri inchis, un lampadar cu fondul rosu si modele gri deschis, albe sau argintii, farfurie decorativa sau vaza de flori din jad. Pe langa nuanta de rosu, poate fi adaugat: verde menta, verde lime, verde avocado. Una dintre aceste nuante pot apare in covor doar ca accent (foarte putin), perne decorative uni intr-una din aceste nuante, eventual si o planta decorativa prin frunze amplasata intr-un colt al camerei. Covorul poate avea un model fantezist, in care sa se regaseasca bej sau gri otel(foarte deschis) dominant, putin negru, rosu sange si/sau o alta nuanta, alb si verdele ales dintre cele sugerate mai sus.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: culori pereti sufragerie ,

Taguri:    alb,    design interior,    decoratiuni interioare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro