renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Alegere culoare mobila de dormitor asortata cu un pat gri

Buna ziua. Tocmai am achizitionat un apartament si as dori un sfat pentru alegerea culorii mobilei din dormitor. Parchetul cred ca are culoare fagului si patul este gri (asa cum se vede in fotografia de mai jos). Din motive financiare nu as dori sa schimb patul, ci doar sa gasesc o culoare potrivita pentru dulap si noptiere (vor fi realizate la comanda). Peretii sunt albi. Astept cu interes raspunsul dumneavoastra. Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Daca se face mobila pe comanda, cred ca ar fi bine sa faceti mobilierul in doua tonuri de gri: unul, dominant, in nuanta putin mai inchisa decat cea a patului, iar nuanta de contrast sa fie asemeni celei a patului. Noptierele pot fi una in nuanta inchisa a mobilei, cealalta in nuanta deschisa(s-ar putea face combinatia cromatica a mobilierului, dar este o varianta comuna). Amplasati un tablou cu o rama lata, in nuanta de gri cea mai inchisa folosita la mobilier. Parchetul reprezinta 10% din cromatica interiorului ce se va estompa in tonurile de alb si gri.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobila , amenajare apartament 2 camere , culori ,

Taguri:    idei dormitoare,    dulapuri,    pat,    noptiere,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro