renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Alegere culoare mobila si pereti in functie de parchet

Buna seara! Mi-a placut foarte mult acest parchet, as avea nevoie de un sfat in ceea ce priveste alegerea mobilei si ce culoare sa fac peretii. M-ati putea ajuta? Multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Craiova , Dolj
vezi si firme constructii Dolj


poza 1 poza 2 poza 3

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Da, est eun parchet interesant, cu nuante calde dar vesele, care permite alegerea unui mobilier in tonuri foarte deschise sau foarte inchise. Daca este vorba despre living, va sugerez mobila wenge mat, nuanta peretilor poate fi galben pai+portocaliu sau crem sampanie+roz pal in cazul in care camera nu este spatioasa sau daca va doriti in spatiul amplu sa creati impresia de amplitudine. As amplasa si un tablou fantezist cu rama subtire neagra pe unul dintr epereti sau un tablou modern, din 3-5 parti ce reprezinta un element dar detaliu; ex: un pahar cu vin langa o floare rosie; o frunza de toamna; un pantof de dama rosu. In cazul in care camera este dormitor, va sugerez mobila alba, peretii pot fi 3 galben soare si 1 ocru, cel din spatele patului. O alta varianta pentru peretii dormitorului cu mobila alba ar putea fi un roz pal. Pentru covor in ambele cazuri alegeti unul uni, intr-una din nuantele parchetului, sau daca alegeti mobila neagra pentru living, un covor negru shaggy (cu fire lungi).

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: parchet , asortare mobila ,

Taguri:    mobila la comanda,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro