renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Alegerea culorilor pentru mobila si accesoriile textile in living

Buna ziua! Ce culoare sa aleg pentru mobila din living, daca peretii camerei sunt vopsiti in culoarea piersicii, parchetul este stejar inchis, iar coltarul este din stofa alb+ negru? As opta si pentru un covor in nuanta deschisa cu fir lung. De asemenea as dori cateva idei si pentru perdele, draperii si decoratiuni. Va multumesc mult!

Intrebare trimisa de un cititor din - iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi



Raspunsuri si comentarii
Mariana R. a scris:

Perdelele pot fi albe cu insertii de model din matase alba sau culoarea untului, cu insertii de model din matase (lucesc frumos seara). Pentru covor shaggy alegeti alb dominant cu un model foarte delicat, fantezist, in nuante de gri si negru; covorul poate fi si oval. Ca decoratiuni puteti alege un lampadar cu abajur mare, chiar vertical (am vazut la Ikea) nuanta dominanta alba, cu model cu gri argintiu si foarte putin negru. Un tablou modern, din 3 parti ce reprezinta: un model fantezist; detaliu: ex: pahar si pantof+ trandafir rosu sau altceva ce va place. In privinta accesoriilor puteti amplasa o vaza pentru flori uriasa intr-un colt al camerei cu flori decorative din materiale diferite in nuantele: roz, crem, piersica, ivory. Draperiile pot fi foarte ample din material lucios uni: crem sampanie, lavanda sau caramel. Bratarile de prindere negre sau snur din matase negru cu ciucuri foarte mari.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: living , mobila ,

Taguri:    mobila living,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro