renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Alegere culori pereti pentru living cu hol deschis cu scara

Buna ziua! Am o casa destul de spatioasa, la parter am un living cu hol deschis care include scara din lemn masiv de culoare inchisa, un castan cred ca o sa fie lacul si albi stalpisorii si contratreapta si usile albe. Parchetul este de culoare inchisa cu plinta alba, canapelele sunt din piele maro, mobila wenge si nu stim ce culoare sa facem peretii! As vrea sa folosesc si un tapet cu o pata de culoare ce sa se asorteze cu dotarile, iar cosul semineului sa fie altfel decat peretii. Ma gandeam la un galben pai atat pentru hol cu casa scarii cat si pentru living. Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Targoviste , Dambovita
vezi si firme constructii Dambovita



Raspunsuri si comentarii
Mariana C. a scris:

Puteti zugravi peretii in galben pai, asa cum va doriti, iar culoarea de contrast ar putea fi reprezentata de un tapet din matase, cu fondul verde marin, cu un model delicat sau dungi vertical in nuantele: maro inchis, alb, gri otel, bej sau doua dintre aceste nuante. Cosul semneului l-ati putea imbraca in acelasi tip de tapet sau sa il zugraviti in nuanta pe care o are fondul tapetului. Paleta cromatica a posibilitatilor de realizare a culorii pentru lavabil este foarte vasta. Daca optati pentru vopsea lavabila, fie pentru peretele de accent, fie doar pentru cosul semineului, sa alegeti o nuanta putin mai inchisa de verde marin deoarece pe perete culoarea se deschide.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    amenjari interioare,    design interior,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro