renovat.ro

Acasa » Forum » Am dat cu lavabila pe pereti afumati fara a-i spala - cum repar? »

Am dat cu lavabila pe pereti afumati fara a-i spala - cum repar?

Buna ziua! Problema mea pe scurt: Am dat cu lavabila pe pereti afumati fara a-i spala anterior. Dupa ce am dat mai multe straturi de lavabila pare ca este absorbit stratul murdar in cel de lavabila. Ce solutii am? Daca as spala cu solutie de clor si as mai da un strat de lavabila dupa, ar fi ok? Detaliat: am dat cu lavabila intr-o bucatarie cu peretii afumati bine de la fum de tigara. Nu am stiut ca trebuie spalati peretii inainte si am dat direct cu amorsa si ulterior cu lavabila. Vopseaua lavabila am aplicat-o cu un pistol de vopsit. Cu acelasi pistol am dat si in celelalte incaperi si a iesit foarte bine. In bucataria afumata am dat deja de 5 ori cu pistolul in zile diferite si s-a imbunatatit situatia insa nu se albeste. Pare ca este absorbit stratul murdar de fum de stratul de lavabila.

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucureti , Bucuresti
vezi si firme din - Bucureti , Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 13 Jan 2016, 11:04

In conditiile descrise sunt doua posibilitati: a) aplicati tapet lavabil in bucatarie astfel incat sa acoperiti „tabloul” inestetic; b) radeti peretii pana la tencuiala, aplicati un strat de tencuiala noua, lasati sa se usuce, slefuiti peretii cu hartie abraziva fina, dati cu amorsa si labavil.

Tudor Cristian- postat la 05 Jul 2016, 15:52

Eu v-as recomanda o vopsea cu grad mare de alb si cu o acoperire foarte buna, Aeria Gold all-inclusive. La mine a acoperit foarte bine urmele de creioane colorate si acoarele lasate pe pereti de desenele copiilor si nu a fost nevoie decat de un singur strat.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: lavabila , zugraveli interioare ,

Taguri:    vopsea lavabila,

Vrei sa adaugi o intrebare?