renovat.ro

Acasa » Forum » Am dat cu var lavabil fara amorsa, cum pot repara? »

Am dat cu var lavabil fara amorsa, cum pot repara?

Am dat cu var lavabil fara amorsa , acum s-a uscat dar nu este uniform.Pot da acum cu amorsa si dupa ce se usuca , sa mai dau o mana de var ?

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 14 Aug 2014, 14:14

Da, puteti da chiar doua maini de amorsa si apoi lavabilul, dupa ce se usuca foarte bine.

Frincu Marian- postat la 26 Oct 2015, 13:16

Am vrut sa dau tavanul cu vopsea lavabila.Am chemat un ,,meserias,, si dupa ce a dat cu amorsa ,s-a umflat.Dupa ce l-a cojit cu spaclul,a dat cu o mana de tinci(tavanul nu a fost cojit la placa de beton,a mai ramas 1mm cred de glet vechi sau huma).Dupa ce s-a uscat tinciul a dat cu amorsa si apoi cu vopsea lavabila.
Dupa 2 zile s-a cojit tot si a picat .
Cum remediez sa iasa ceva normal??!!!

Florian- postat la 03 Nov 2015, 09:07

Trebuie sa scapati de huma pentru ca aceea va face probleme. Cand curatati peretii trebuie sa ajungeti la beton sau tencuiala buna. Dupa ce nu mai aveti huma dati cu glet si apoi amorsa, lavabila etc.

Eu va propun acum o varianta mai buna si ieftina. Luati polistirenul extrudat cel mai subtire de 2,5 parca este si puneti pe tavan polistiren. Apoi peste el plasa de fibra de stica pe care o tencuiti cu adeziv de polistiren. Apoi dati o mana de glet de finisaj parca CT 127 si amorsa etc. e cea mai buna varianta ca sa scapati de problema.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?