renovat.ro

Acasa » Forum » Am mobila de bucatarie rosu cu negru ce culoare as putea folosi pentru un perete de accent »

Am mobila de bucatarie rosu cu negru ce culoare as putea folosi pentru un perete de accent

Buna ziua, Pentru o mobila de bucatarie rosu cu negru ce culoare as putea folosi pentru un perete. Va multumesc.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 28 Jul 2015, 12:15

Combinatia de culoari aleasa pentru bucatarie este moderna si indrazneata. Pentru o cromatica de succes, va sugerez sa alegeti pentru peretele de accent nuanta alb sau, daca nu va place alb, desi este elegant, puteti alege un roz somon.

Cristiana- postat la 28 Jul 2015, 12:45

V-as sugera sa zugraviti intr-o nuanta calda si deschisa de gri. Este ton acromatic, deci nu va incarca camera prea mult si in acelasi timp va pune in evidenta nuanta de rosu si negru de pe mobila.O alta varianta ar fi culoarea untului sau ivory . Perdelele sa fie albe simple pentru a mai neutraliza putin din intensitatea rosului.Puteti opta de asemenea pentru o nuanta de bej sau crem deschis. Ideea de baza este ca trebuie sa inserati in amenajare nuante calde, neutre pentru a nu se crea un efect dramatic. Prea mult alb ar scoate prea mult in prim plan acea nuanta de rosu in combinatie cu negru si veti avea impresia ca mobilierul ''vine'' spre dvs.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: mobila , bucatarie ,

Vrei sa adaugi o intrebare?