renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Am nevoie de ajutor in amenajarea unui living de 40mp.

Buna ziua. Ma numesc elena si am mare nevoie de ajutorul dvs. in amenajarea unui living de 40mp. Usile sunt din lemn stejar culoare bej,mobilier wenghe cu gri inchis spre fumuriu,masa si scaunele lemn maro spre wenghe cu tapiterie bej,canapele piele bordo. Va rog sa-mi spuneti ce culoare sa fac peretii, culoarea draperiilor si a perdelelor ,dar si al parchetului si al covorului. Va multumesc anticipat.

Intrebare trimisa de un cititor din - Suceava , Suceava
vezi si firme constructii Suceava



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru parchet puteti alege o nuanta de lemn natur de stejar sau fag, uni, in nuanta usilor sau putin mai inchis. Pentru pereti puteti alege doua nuante complementare: crem + ocru; bej „trabuc”+ aramiu foarte cald, deschis; alb + gri „cositor oxidat” zugravind doi cu doi pereti alaturati sau opusi. Din culorile sugerate mai sus una este mai deschisa, cealalta mai inchisa si ar fi bine ca in nuanta deschisa sa zugraviti peretele din spatele canapelelor pentru a le evidentia. Perdelele pot fi albe, din material delicat, gen organza, sau albe cu incastratii de model cu matase alb sau gri foarte, foarte deschis (vor luci elegant seara in lumina artificiala a becului). Draperiile pot fi: din material opac lucios gri deschis sau ivory sau material brocat fondul gri deschis cu incastratii ale modelului cu negru, maro inchis sau bordo sau varianta bej cu incastratii ale modelului in aceleasi nuante. Bratara de prindere a draperiilor pe timp de zi poate sa fie wenge sau neagra indiferent de tipul de material ales. In privinta covorului, va sugerez un model fantezist cu dominanta coloristica gri fier sau bordo, in care sa se regaseasca linii, dungi, figuri geometrice in nuantele: gri deschis, alb murdar, bej, crem si negru, sau daca fondul este dominant bordo, sa se regaseasca nuantele: alb murdar, crem, maro deschis „cafea cu lapte”, negru. Pe un perete puteti amplasa un tablou cu rama neagra sau wenge sau varianta tablourilor moderne din 3 parti cu rama subtire, neagra.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    wenge,    living,    draperie,    parchet,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro