renovat.ro

Acasa » Forum » Am o canapea galbena in living, ce culoare sa aleg pentru mobila pereti si perde »

Am o canapea galbena in living, ce culoare sa aleg pentru mobila pereti si perde

Am cumparat o canapea 3-2-1 de culoare galbena in living..Ce culoare trebuie sa fie mobila ,peretii ,draperiile si perdeaua ? Va multumesc anticipat!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 11 Nov 2014, 19:57

Canapeaua poate constitui elementul cromatic de accent al interiorului. Mobila poate avea o nuanta de lemn natur, pentru a nu contrasta puternic. Perdeaua poate fi alba,in falduri bogate, din material delicat, gen organza. Draperiile pot fi in aceeasi nuanta cu canapeaua, din material lucios, legate cu snur bej sau maro deschis, sau material brocat in culoare galben mustar, cu alb sau auriu. Peretele din spatele canapelei poate fi galben pai sau culoarea oului de rata(verde galbui palid), pentru a evidentia culoarea acesteia, iar ceilalti pereti pot fi albi daca spatiul este mai mic. In cazul unui spatiu amplu si luminos, puteti alege ocru pentru peretele din spatele canapelei si ceilalti galben pai.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?