renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Am un dormitor care pe doi pereti face igrasie, cu ce materiale pot izola?

Pentru izolarea a doi pereti interiori a unui dormitor de 4/4, ce materiale s-ar putea folosi tinand cont se face igrasie?

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 3 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Nicolae a scris:

Exclus polistiren!!!!!!!! Radeti totul pana la placa sau la zidarie, aplicati solutie antimucegai in 3-4 etape deoarece sporii sunt foarte rezistenti(cautati din acelea care nu contin clor, deoarece albeste peretele si da impresia ca l-a eliminat); remediati eventualele fisuri, crapaturi daca au aparut. Dupa uscarea completa, mai exact 2-3 zile, aplicati un strat de amorsa AT, se lasa cateva ore sa se usuce, dupa care tencuiala aktiv Therm in 2-3 straturi. Primul mai gros, cca.2cm, iar celalalte mai subtiri si finisati cu gletiera. Tencuiala aktiv Therm este rezistenta la mucegai, particulele din fibra de sticla care intra in compusii sai reflecta caldura si este un material ce se aplica simplu pe orice tip de suport. Dupa ce se usuca tencuiala(procesul are loc din interior spre exterior) aveti doua variante: fie finisati, dati cu amorsa si cu var in nuanta dorita, fie aplicati un strat de vata de sticla, plasa de constructie, tencuiala tot cu aktiv, se usuca si dati amorsa si var. Aplicarea, in cazul dvs., a unor placi de rigips poate sa va faca in timp surprize neplacute. Incercati sa aerisiti cat mai des incaperea, indiferent de anotimp.

Alexandru a scris:

Inainte de orice solutie, determinarea cauzelor care au produs igrasia.
Dupa suprimarea acelor cauze se pot alege solutiile de reparare, care pot fi ieftine, sigure, si pentru totdeuna.
Nu se aleg solutii inainte de a analiza cauzele.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: igrasie , dormitor , izolatie , Mucegai si condens ,

Taguri:    izolatie interioara,    igrasie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro