renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Am un living de 50 de metri patrati cu canapea mov si mobila wenge,cum sa il zug

Am un living de 50 m patrati,canapeaua mov iar mobila wenghe.As opta pentru zugravit in culorile roz,rosu si violet. Este o idea buna? Care ar trebui sa fie culoarea de baza? sau galben,violet?

Intrebare trimisa de un cititor din - Craiova , Dolj
vezi si firme constructii Dolj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Spatiul livingului va permite sa jonglati cu culorile, dar alegerea nuantelor: roz, rosu si violet nu este prea fericita. Violet este o culoare rece, iar rosu este o culoare de baza, excitanta, intensa. Va sugerez sa zugraviti peretele din spatele canapelei stucco venetiano o combinatie de violet si galben, reusind sa realizati un spatiu vizual de atractie in interior. Peretii laterali acestuia si cel opus, zugraviti-i in galben pai, sau lila, o culoare calda (care va place dintre cele doua). Pentru a echilibra culoarea mobilierului puteti aplica un sticker decorativ negru pe unul din peretii laterali sau un tablou generos, cu rama neagra(eventual flori de liliac). Astfel veti avea ca dominanta culoarea mov cu nuantele deschise ale celor trei pereti si a canapelei, iar contrastul cromatic se realizeaza cu mobilierul si elementele decorative(rama tablou sau sticker decorativ). Puteti amplasa draperii galben auriu si cateva pernute decorative pe canapea in nuante de mov, lila, galben auriu, alb.

camelia a scris:

In camera adolescentului uș� se afla l�ng� fereastra. Cum as putea sa amplasez biroul astfel �nc�t sa nu incomodeze la intrare ?

Sîrbu Monica a scris:

Am in living coltar roz deschis cu margini vrem deschis.Parchetul este deschis la culoare.Se potriveste mobila wenge? Sau merge mai bine mobila alba?Ve cursa zugrăvesc pereții?Cum ar trebui accesorizata camera?

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    mobila wenge,    canapea mov,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro