renovat.ro

Acasa » Forum » Am un parchet laminat cu rosturi care se umfla la contact cu apa, cu ce solutie sa il protejez? »

Am un parchet laminat cu rosturi care se umfla la contact cu apa, cu ce solutie sa il protejez?

Am un parchet laminat cu rosturi . Problema mea este ca chiar si de la o picatura de apa care a intrat intre rosturi se umfla parchetul in zona resectiva ireversibil . Ce trebuie sa fac ? Exista o solutie, o ceara ceva ca sa protejeze cumva acea zona de imbinare a placilor de parchet? Multumesc

Raspunsuri si comentarii
Alexandru, SC Perodicom SRL- postat la 19 Jan 2015, 15:58

Inseamna ca parchetul dumneavoastra laminat este de slaba calitate. Eu am incercat la mai multi beneficiari sa rezolv aceasta problema aplicand doua chiar trei straturi de lac pe suprafata parchetului.
Intai trebuie sa se pregateasca foarte bine suprafata. Pentru aceasta intreaga suprafata trebuie sa se degreseze cu o carpa moale de bumbac imbibata in diluant.ATENTIE !!! ACEST LUCRU TREBUIE SA SE FACA CU TOATE FERESTRELE SI USILE DESCHISE, FARA EXISTENTA UNEI SURSE DE FOC, CARPA BINE STOARSA.
NU SE ACTIONEAZA COMUTATOARELE IAR FRIGIDERUL SE SCOATE DIN PRIZA, PE PERIOADA DEGRESARII SI APLICARII .
Lacul pe care il recomand este dioparket, se poate aplica cu pensula sau cu un trafalet de buret de calitate.
Parchetul va arata ca un parchet natural, va fi deosebit, si se va putea spala dupa aceea cu mopul, sau carpa umeda.
daca doriti amanunte suplimentare am tel 0720088161, sau mail aduncaalex@gmail.com

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?