renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Amenajare hol de intrare cu mobila culoare calvados

Buna ziua, Vreau sa decorez holul de intrare care este de 17 mp, in care am mobila de culoare calvados. Va rog sa-mi spune-ti ce culoare sa zugravesc, ce culoare de parchet sa pun, iar ca decoratiuni ce sa folosesc? Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Deva , Hunedoara
vezi si firme constructii Hunedoara



Raspunsuri si comentarii
Mariana R. a scris:

Parchetul ar putea fi wenge sau nuanta foarte deschisa in scopul realizarii unui contrast cromatic. Puteti amplasa o floare decorativa prin frunze daca aveti lumina, iar daca nu, una artificiala, asemanatoare cu cea din realitate. La fel de bine intr-un colt amplasati o vaza gigantica, in culori vii, in care puneti flori decorative artificiale: floarea soarelui, maci, spice de grau, etc. In privinta peretilor puteti zugravi in doua nuante, doi cu doi pereti combinatii intre: galben sampanie+ maro cupru; verde ou de rata+alb; oliv+ocru. O alta varianta ar fi peretii crem si pe un singur perete de accent un tapet din matase cu fondul gri otel si model delicat dispus pe intreaga suprafata in nuantele: argintiu sau alb si bej. Daca zugraviti toti peretii intr-o singura nuanta, eventual un galben pai sau ocru, pe un perete puteti amplasa un tablou modern format din 3 parti ce reprezinta un detaliu: pantof si floare; frunza de toamna; zaruri; imagine fantezie. Este important ca in tablou sa apara o nuanta vie, contrastanta, astfel incat tabloul sa aiba un impact vizual puternic asupra privitorilor. Sper ca v-am putut ajuta!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: zugraveli interioare ,

Taguri:    culori zugraveli interioare,    hol,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro