renovat.ro

Acasa » Forum » Amenajare sufragerie in nuantele violet si gri »

Amenajare sufragerie in nuantele violet si gri

Am parchetul in sufragerie si cele doua dormitoare culoarea cires. Pentru sufragerie, as putea incerca un perete violet si ceilalti gri deschis? Draperia ar putea fi o nuanta de violet si perdeaua un alb-argintiu? Mobila ar putea fi un wenge inchis, ciocolatiu spre negru?

Raspunsuri si comentarii
Alex- postat la 16 Apr 2014, 12:46

Culorile pe care preferati sa le utilizati in amenajarea livingului sunt culori contrastante, care se delimiteaza foarte bine si incaperea va avea un aspect formal. Incercati ca peretele violet sa fie cel mai slab luminat de lumina diurna, deoarece acesta se va evidentia mai bine seara, in lumina becului. Pentru perdea, va sugerez alb pur, nu argintiu, deoarece nu va avea un impact vizual potrivit alaturi de violet si negru. Draperiile pot fi violet uni, dar din material lucios, pretios. Mobilierul wenge se va evidentia perfect pe peretele gri. Cred ca ar fi bine sa amplasati un covor in stil modern, in care sa se regaseasca gri si violet, asemeni peretelui sau draperiei, si fine dungi negre, care vor evidentia celelalte doua culori in mod discret.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl