renovat.ro

Acasa » Forum » As dori cateva idei pentru decorarea unui living de 25 de metri patrati »

As dori cateva idei pentru decorarea unui living de 25 de metri patrati

Vreau sa decorez un living de 25 mp, mentionez ca am un coltar alb cu o bordura neagra si o terminatie cu sticla neagra, termopanele sunt maro, din living se vede in bucatarie pentru ca am doua usi mari din termopan alb iar mobila de bucatarie e cappucino cu rosu aprins, ma interesa ce culoare sa fac mobila si ce covor si draperie ar merge. Eu ma gandeam la mobila gri cu negru iar draperiile si covorul sa fie ceva bej sau crem si as vrea sa pun un obiect mai mare rosu.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 07 Apr 2015, 19:34

Pentru mobilier, va recomand combinatia wenge cu alb sau wenge cu crem. In privinta covorului, poate ar fi bine sa alegeti o nuanta de crem, cu un model fantezist cu negru si putin rosu (sange); eventual, poate gasiti un tip de covor shaggy (cele cu fire mai lungi) cu acea combinatie cromatica sau crem+gri(fier)/negru+rosu (sange). Pentru draperie, cred ca ar fi potrivita nuanta de crem sau bej cu elemente decorative mai mari, nu foarte mari! ( dungi, flori) rosii. Un alt element care sa echilibreze rosul din covor, ar putea fi: un lampadar, o vaza, o statuieta decorativa, farfurie decorativa (in aceeasi nuanta ca cea din covor). Un tablou modern, cu rama subtire, neagra, format din 3-5 parti, care ar putea reprezenta niste maci, ar putea fi amplasat astfel incat sa nu fie necesar lampadarul sau celelalte elemente decorative mentionate anterior pentru echilibrul cromatic. Pe coltar, puteti amplasa cateva perne decorative cu fondul gri, negru(uni) si negru cu rosu sau negru cu alb.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?