renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

As dori sa amenajez un apartament de 65m2, imi puteti da cateva idei?

Buna ziua, as dori sa amenajez un apartament de 65m2. Deocamdata am o canapea portocalie cu perne crem pt living si parchetul pentru bucatarie si living stejar polar,iar pentru dormitor stejar deschis. Pe ce culori as putea sa merg in living (pereti, draperii mobila covor)? Pentru bucatarie m-am gandit la o mobila: partea de sus rosie,partea de jos neagra si o masa alba cu scaune albe sau negre; iar peretele din spatele mobilei o imitatie de piatra gri. Bucataria este de 2,55/3,50 si nu as vrea sa dea impresia de mic ci de modern. As putea in living sa folosesc tabureti colorati(rosu, verde, violet) pentru un plus de culoare si mobilier in combinatie wenge/vintage? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 3 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru living puteti alege mobila wenge cu crem, covorul stil shaggy, in nuantele: crem, doar de accent putin negru si alb. In privinta zugravelii puteti alege combinatia galben pai si portocaliu (doi cu doi pereti), astfel incat cel din spatele canapelei sa fie galben pai. Pe un perete poate fi amplasat un tablou cu rama neagra. O alta varianta pentru living ar fi alb sau galben pai trei pereti, iar pe unul dintre ei, cel cu impact vizual puternic, un tapet de matase cu fond crem sau alb, cu dungi, linii sau figuri geometrice in care sa se regaseasca: ocru, galben, portocaliu si/sau kaki. Perdeaua alba din material delicat(gen organza) si draperie portocalie, asemeni canapelei sau crem, din material lucios, prinse cu bratari negre pe timp de zi. Un lampadar in nuante de portocaliu cu alb/crem si negru, cateva elemente decorative ar completa designul. In locul taburetilor colorati puteti utiliza fotolii cu bule de silicon, in nuantele negru si crem. In privinta bucatariei incercati o mobila pe comanda capuccino si maro roscat, accesorii electrocasnice albe incastrate in mobilier, blatul roscat uni sau cu irizatii crem. Perdeaua alba si o roleta multicolora, alaturi de un covor mic, oval sau rotund multicolor, vor completa interiorul. In acel spatiu mic(bucatarie) rosu si negru va deveni combinatie suparatoare. Pentru dormitor puteti alege aceasta combinatie, sa alegeti un covor modern cu un model ce imita pietrele (alb si negru sau gri si negru); pe un perete amplasati tapet cu „clabuci de sapun” albi pe fond gri, iar restul peretilor albi. Perdea alba, draperie rosie uni sau un material brocat rosu cu model incastrat gri sau alb, eventual negru.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    canapea portocalie,    placare piatra,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro