renovat.ro

Acasa » Forum » As dori un proiect pentru delimitarea bucatariei de sufragerie intr-un open spac »

As dori un proiect pentru delimitarea bucatariei de sufragerie intr-un open spac

Buna seara, Am nevoie de o parare de-a dvs in urmatorul caz,doresc sa delimitez sufrageria de bucatarie,sufrageria devenind open-space,dar nu stiu cum sa pun in practica acest lucru. As dori sa ma contactati ptr a-mi face un proiect.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 22 Dec 2014, 20:46

Pentru a realiza un proiect in acest scop va trebui sa luati legatura cu un proiectant sau cu un designer din zona/localitatea in care locuiti. Daca doriti solutii rapide si usor de pus in practica, va sugerez sa delimitati spatiul bucatariei cu panouri interioare decorative. Acestea sunt realizate intr-o gama variata de modele, dimensiuni, culori. Puteti alege un panou care sa aiba inaltimea camerei si astfel realizati o delimitare stricta a spatiului, sau alegeti varianta unui panou de inaltime medie, cu care puteti compartimenta/delimita bucataria de living. In magazinele care comercializeaza asemenea elemente decorative puteti vedea variante diverse ce va vor ajuta sa faceti alegerea perfecta pentru un spatiu delimitat si personalizat.

Matache- postat la 23 Dec 2014, 19:23

Nu este imposibil - inchizi cu geam si usi glisante. Cum a zis si Elena, cel mai bine intrebi niste profesionisti, iti recomand mobilakoncept.ro de unde mi-am luat mobilierul de bucatarie, l-am facut pe comanda. Parerea meae ca delimitand cu geam, nu "iei" din spatiu cu pereti falsi, e elegant...

Alexandru, SC Perodicom SRL- postat la 31 Dec 2014, 13:59

sunt multe variante, dar as alege varianta in care sa pastrez, farmecul sufrageriei.... cred ca un perete de rigips si o combinatie cu stejar lacuit ar da un farmec deosebit.
Trebuie vazut totusi spatiul, idei generoase se pot naste pe moment....
Alexandru, SC Perodicom SRL, aduncaalex@gmail.com

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?