renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Au aparut crapaturi in pielea ecologica de la scaunul de bucatarie, cum le pot repara?

Buna ziua, ....am un scaun la bucatarie din piele ecologica, de culoare crem, pe care l-am sters cu sapun lichid, dar nu l-am sters cu o carpa uscata si dupa cateva zile au aparut crapaturi in piele. Ce pot face? daca sa-l vopsesc, va rog sa-mi spuneti cu ce? Multumesc!!!!!!

Intrebare trimisa de un cititor din - Cluj-Napoca , Cluj
vezi si firme constructii Cluj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Sapunul lichid nefiind diluat cu apa a atacat pielea. Va sugerez sa cautati vopsea pentru piele in nuanta dorita cu care sa vopsiti suprafata cu pilele ecologica. Inainte degresati zonele pe care veti aplica vopseaua folosind o solutie din apa calduta si detergent de vase. Stergeti suprafetele cu carpa curata si solutia precizata mai sus; stergeti cu o carpa uscata si moale, lasati sa se usuce foarte bine 3-4 ore, dupa care aplicati vopseaua. Dupa vopsire lasati scaunul sa se usuce bine 48 de ore, stergeti cu o carpa uscata si moale eventualul surplus de vopsea ce nu s-a uscat, lustruiti zonele cu o alta carpa moale si curata.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobilier ,

Taguri:    scaune bucatarie,    piele,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro