renovat.ro

Acasa » Forum » Caramida de sticla sau faianta pentru o cabina de dus zidita? »

Caramida de sticla sau faianta pentru o cabina de dus zidita?

Buna ziua, Rog un specilist sa ma sfatuiasca in urmatoarea problema. Ce este cel mai recomandat a se folosi la cabinele de dus model zidit: caramida de sticla sau faianta? Multumesc anticipat

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 5 , Bucuresti
vezi si firme din - Sector 5 , Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Nicolae- postat la 25 Nov 2015, 19:49

Caramida de sticla poate inlocui structura unui perete, implicit poate fi utilizata pentru zidirea cabinei de dus. Este indicat sa folositi caramida cu sticla mata, pentru discretie. Daca preferati sa folositi faianta, va trebui sa realizati un zid subtire din caramida sau BCA pe car esa-l placati cu faianta si sa-l finisati si la exterior. Caramida de sticla nu presupune finisajele exterioare, ci doar imbinare perfecta a elementelor si implicit a partii inferioare sa nu permita infiltrarea apei in exterior. Personal as alege caramida de sticla.

VioricaC- postat la 04 Jan 2016, 13:31

Intentionez sa ma mut intr-un apartament mai spatios din Cosmopolis, iar caramida din sticla mi se pare o varianta foarte frumoasa pentru imbracarea cabinei de dus. Insa nu stiu cat m-ar costa. Stiti cumva la cine as putea apela sa ma ajute, un meserias in domeniu?

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: caramida sticla , faianta ,

Taguri:    cabine de dus,    faianta,    caramida,    echipa muncitori,

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl