renovat.ro

Acasa » Forum » Care este cea mai buna vopsea lavabila? »

Care este cea mai buna vopsea lavabila?

Care este cea mai buna vopsea lavabila la ora actuala din cele existente pe piata. Ma intereseaza sa fie de calitate din punct de vedere al beneficiarului nu din punct de vedere al zugravului.

Raspunsuri si comentarii
Adi- postat la 21 May 2015, 08:54

Eu am folosit de curand pentru zugravirea mansardei Savana Teflon. Mi se pare foarte de calitate , cel putin fata de ceea ce am folosit pentur peretii din restul casei : Sticky parca se numea. Am ales-o la momentul respectiv pentru ca era mai ieftina si eram cu casa pe final si la fel si cu banii. In mai putin de trei ani s-a murdarit ingrozitor. Orice urma se vede si mai groaznic : nu se ia decat cu vopsea cu tot. In schimb la Savana treaba sta cu totul altfel: este foarte alba, este mai mata si urmele se curate repede. Este mais cumpa insa per ansamblu este convenabila, pentru ca are un grad foarte bun de acoperire si intra chiar cat scriu ei pe cutie.

Alte marci nu am mai folosit , daca mai stie cineva si alte vopseli lavabile de calitate, chiar as fi curios sa afu.

fizesan virgil- postat la 22 May 2015, 12:09

cea mai buna e de la STO.

Nea Nelu- postat la 16 Jun 2015, 13:32

Eu de multi ani am dat cu STO pe casa si inca arata impecabil, e scumpa insa cum zice si vVirgil cred ca e cea mai buna.

Florin- postat la 23 Jun 2015, 10:38

Savana Teflon este cea mai buna.

un coleg care facut acum 5 ani zugraveala la apartament a folosit SPOR si acum vad ca s-a mentinut foarte bine acea lavabila.

Ar trebui sa ne dam cu parerea la produse pe care le-am urmarit in timp ca si evolutie nu doar la cele noi la care nu stim cum se comporta in timp.

Silvia- postat la 18 Jul 2016, 11:50

din punctul meu de vedere Aeria Gold all-inclusive este cea mai buna; acopera bine si uniform, iar peretele devine matasos; apreciez in mod deosebit este faptul ca nu are acel miros toxic specific vopselelor si se curata foarte usor si bine. Am copii mici care isi lasa urmele pe toti peretii si am reusit sa-i curat fara probleme.

Ana- postat la 27 Jul 2016, 08:55

Buna Silvia,

Si eu am copii mici care lasa urme pe pereti tot timpul. Eu din nefericire cand am zugravit nu m-am gandit si la acest aspect astfel incat peretii mei sunt plini de pete care daca incerc sa le curat ajung la glet.... Vroiam sa te intreb daca ma poti ajuta cu aceasta informatie.... la Aeria Gold all-inclusive ai folosit alb sau culori. Ma intreb daca si culorile sunt la fel de rezistente la spalare...

Multumesc frumos

Silvia- postat la 09 Aug 2016, 12:50

Am folosit Aeria Gold alb, eu am toata casa in alb. Pana acum e totul sub control cu petele si desenele copiilor. Stiu ca se poate colora intr-o mare varietate de culori si banuiesc ca se poate curata.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: alegere vopsea lavabila , sfaturi zugraveli interioare ,

Vrei sa adaugi o intrebare?