renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cateva idei pentru amenajarea unei garsoniere cu peretii lila

Am nevoie de un sfat pentru amenajearea unei camere de garsoniera. 3 pereti sunt vopsiti lila si unul o nuanta mai inchisa, spre mov. Parchetul este gri, usa de la camera este accacia auriu si ferestrele cu usa de la balcon, termopan culoarea stejarului. Pe un perete lila, de 3m va veni un dulap cu usi glisante, pe peretele inchis o biblioteca de perete, unde va veni tv-ul( cu putine corpuri, pentru a nu aglomera camera) si in fata ei o canapea coltar. Nu stiu ce culoare s-ar potrivi pentru dulap, biblioteca,canapea si covor. Inainte am avut mobila wenge si acum mi-as dori culori mai deschise. Va multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 6 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Va sugerez sa alegeti mobila pe nuante de griuri, de la gri deschis cu accente de gri inchis sau chiar negru pentru biblioteca si dulap(negrul foarte putin). Canapeaua poate fi gri fier, o nuanta puternica, ce va echilibra contrastul dintre gri si stejar auriu. In privinta covorului, va sugerez sa alegeti un model in care sa predomine griul (inchis si deschis), iar ca nuante de accent sa fie alb si mov(acestea din urma foarte putin). Puteti amplasa 2 pernite decorative lila si 1 mov pe canapea pentru echilibrul coloristic.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    amenajare garsoniera,    pereti lila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro