renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cateva idei pentru mobilarea unui apartament cu gresie bej si usi maro ciocolatiu

Buna seara! Suntem un cuplu tanar si tocmai ce ne-am renovat casa, asta insemnand ca am modificat peretii dupa bunul plac;)), am refacut si modificat instalatia electrica si sanitara. Am ajuns la stadiul de zugraveala/decorare. Am cumparat usile, sunt ciocolatiu imitatie de lemn iar tamplaria este termopan culoarea stejar. Deoarece am pus incalzire in pardoseala am ales sa punem gresie peste tot in casa, ca dimensiune este 80*20, imita parchetul si este de culoare bej. Am atasat si o imagine cu schita casei, cum ne-am propus noi sa iasa. Va rugam a ne impartasiti ideile dvs cum ar fi: -in baie putem pune aceeasi gresie sau cum putem sau daca nu, cu ce putem combina insclusiv faianta(nu am stabilit ce model si culoare de faianta doar am cumparat obiectele sanitare care sunt albe + caloriferul din inox)? -ce culoare sa facem peretii, in fiecare incapere la fel, cum putem combina culorile? -ce culoare am am putea alege mobilierul, inclusiv canapea si pat masa si scaune de bucatarie)? Privind schita dreptunghiurile si peretele care desparte(oarecum) bucataria de living, sunt scari. Nu sunt facute dar sunt in proiect pentru ulteriorul proiect de mansardare deoarecere locuim la ultimul etaj. Va multumim pentru rabdarea acordata si speram sa ne raspundeti!

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 5 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti


poza 1

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Culorile alese pentru gresie si usi sunt frumoase si permit alegerea unor variante diverse pentru mobilier si stil de amenajare. In baie puteti personaliza spatiul cu o alta nuanta pentru gresie si faianta, eventual verde sau lila (cum va place). Gresia poate fi mov, iar faianta o combinatie fantezista intre lila,alb si mov; gresia verde mar si faianta verde mai deschis cu alb. Pentru amenajarea bucatariei, puteti face mobilier pe comanda, nuanta capuccino cu maro roscat, blatul poate fi maro roscat cu insertii bej. Pentru peretii bucatariei alegeti nuante deschise: crem+alb; galben pai+alb pentru luminozitate si un aspect aerisit, placut. O floare de interior va genera un contrast cromatic. In dormitor puteti realiza un spatiu romantic alegand mobila alba, iar peretii ii puteti zugravi in bej si alb, doi cu doi pereti opusi sau alaturati, astfel incat peretele din spatele patului sa fie bej. Un covoras rotund model shaggy(cu fire lungi) in combinatie fantezista maro roscat, bej si alb va personaliza interiorul. Perdeaua alba si draperia ivory din material lucios, lustra cu unul sau doua brate cu abajur alb va completa designul romantic. In living puteti alege mobilier modern, combinatie wenge cu crem, canapeaua extensibila crem si fotoliile in aceeasi nuanta si stil ofera confortul dorit. In living puteti amplasa un lampadar modern in care sa se regaseasca nuantele: bej, maro si negru foarte putin, doar de accent, iar lustra poate fi cu multe becuri rotunde sau patrate, pentru a completa stilul modern. Covorul poate fi asa cum apare in proiect, oval, dar ar fi mai bine intr-o singura nuanta: maro roscat sau crem.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    culori zugraveli interioare,    finisaje,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro