renovat.ro

Acasa » Forum » Cateva sfaturi pentru amenajarea unui apartament de 3 camere »

Cateva sfaturi pentru amenajarea unui apartament de 3 camere

Buna ziua. Am un apartament nou 3 camere 72 mp este la stadiu de gri. Am in plan urmatoarea combinatie. Parchet gri deschis din hol+ living , in dormitoare poate va fi ceva diferit deoarece sunt delimitate de usa, pereti albi cu pata de culoare rosu in tot apartamentul un perete va fi partial rosu(gandesc bine? daca nu va rog astept un sfat), usile un maro inchis sau wenge ca sa aiba un contrast zic eu, usa bucatarie va fi glisanta din sticla mata, in bucatarie (6,4mp) vreau gresie placa mai mare tot o nuanta de gri, in baie gresie neagra, pe pereti faianta deschisa gen crem spre alb cu o insertie de rosu la centru sau pozitionata la intimplare pt a da pata de culoare. Ma puteti sfatui cu mobila de sufragerie ce culoare sa aleg pt combinatia descrisa mai sus mentionez ca va avea insertii de rosu . Merge combinatia sau nu? Astept sfatul dumneavoastra. Intentionez ca apartamentul sa para luminat si calduros. Va rog sa ma corectati unde gresesc mentionez ca sunt la inceput cu aceste modificari si vreau sa ma iau decuzia cea mai buna deoerece nu voi renova anual.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 04 Jan 2015, 08:01

Daca preferati parchetul gri, va sugerez sa alegeti mobilierul in stil modern, combinatie alb si wenge, compus din corpuri cu linii simple, desfasurat mai mult pe orizontala. Canapeaua poate fi neagra, iar peretele din spatele acesteia poate fi zugravit stucco venetioano combinatia rosu cu alb sau rosu cu grena pentru un impact vizual puternic, in timp ce ceilalti pereti vor fi albi. In privinta fotoliilor va sugerez modele moderne, tapitate unul cu rosu (asemeni nuantei peretelui) si celalalt negru. Puteti amplasa un lampadar in nuantele rosu+negru+gri sau rosu+negru+alb. Perne decorative pe canapea sau perne cu dimensiuni mari, ce pot fi utilizate si ca „scaune” in nuantele gri, negru, rosu sau tesatura brocat fond rosu cu insertii negre sau invers, ce pot fi pozitionate intr-un colt al incaperii, cu rol decorativ si functional.Usile wenge vor contrasta placut si armonios cu interiorul. Perdelele albe si draperiile rosii cu insertii albe sau negre. In baie puteti alege gresia neagra, iar pentru faianta puteti face un joc fantezist de culori folosind alb cu insertii rosii, gri si negru cu insertii rosii. In bucatarie puteti alege mobilierul alb cu combinatie de rosu, foarte discret, iar electrocasnicele pe negru. Blatul puteti sa-l faceti gri, pentru echilibrul coloristic al gresiei.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?