renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cateva sfaturi pentru amenajarea unui living open space de 21 mp cu mobila bordo

Buna ziua! Imi amenajez locuinta,insa nu stiu ce culori sa aleg pentru living (21 mp). Fiind vorba despre un open space, bucataria (9mp) are deja culoarea gri cu alb. Ma gandeam ca pentru living sa merg spre culoarea bordo sau visiniu...insa nu am idee ce culori sa aleg totusi pentru coltar, mobila, covor, parchet, draperii. Multumesc,Kinga

Intrebare trimisa de un cititor din - Barlad , Vaslui
vezi si firme constructii Vaslui



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru ca intregul ansamblu sa formeze un tot unitar, va sfatuiesc sa alegeti pentru parchet o nuanta calda, naturala, in tonuri de pamant: stejar, fag sau cires natur. In acest sens vreau sa precizez ca parchetul (oricare ar fi acesta) trebuie lasat 48 de ore in aceasta camera inainte de montaj pentru a se adapta umiditatii din interior, cu scopul evitarii eventualelor deformari in timp. In aceeasi nuanta calda, in tonuri de pamant, ati putea alege draperiile: crem, ivory sau bej, din material uni, lucios, cu bratari de prindere negre sau wenge. In privinta mobilierului puteti opta pentru wenge sau negru, pentru un contrast perfect cu celelalte nuante existente deja. Pentru canapea/coltar ati putea opta pentru bordo daca va place, se potriveste bine, sau canapea/coltar albastru paun care s-ar potrivi la fel de bine. Covorul ar putea fi shaggy (cu fire mai lungi) eventual oval, in care sa se regaseasca intr-un model fantezist de dungi si linii nuantele: crem, gri inchis, gri deschis, bordo (daca asa este canapeaua) sau albastru paun(daca ati ales aceasta nuanta), alb si negru. O alta varianta pentru covor ar fi: model cu linii sau cu figuri geometrice fantezie, in nuantele: tonuri de gri, chiar si 2-3, alb, albastru marin, negru si rosu sange doar de accent, foarte putin. Coloritul viu al covorului va reprezenta o pata de culoare in interior. Puteti amplasa pe canapea perne decorative in nuante uni de: gri, alb coliliu, crem, bej, albastru marin.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    idei open space,    mobila bucatarie gri,    culoare coltar,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro