renovat.ro

Acasa » Forum » Ce combinatie sa aleg pentru perdele si covor daca am mobila din living alb cu n »

Ce combinatie sa aleg pentru perdele si covor daca am mobila din living alb cu n

La o mobila alb-negru, parchet stejar deschis, canapea crem, ce combinatie ar trebui la perdele, draperii si covor? E ok perdea alba sau unt, draperii si covor rosu-visiniu? Multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 19 Dec 2014, 05:25

In privinta perdelei puteti alege perdeaua alba, din material delicat, in falduri bogate. Pentru covor va sugerez un model shaggy in care sa se regaseasca: visiniu, crem, negru si alb (eventual) intr-o combinatie de dungi fanteziste. Pentru echilibrul cromatic puteti opta pentru o draperie crem cu floricele mici sau cu dungi delicate visinii, din material brocat sau lucios. Puteti amplasa cateva elemente decorative in care sa se regaseasca nuanta de visiniu: vaza sau/si farfurie decorativa; veioza sau lampadar;1-2perne decorative pe canapea. Astfel veti realiza un echilibru cromatic pentru nuanta de contrast (rosu visiniu) alaturi de celelalte nuante existente.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl