renovat.ro

Acasa » Forum » » Ce combinatie sa aleg pentru perdele si covor daca am mobila din living alb cu n »

ADAUGA O INTREBARE

Ce combinatie sa aleg pentru perdele si covor daca am mobila din living alb cu n

La o mobila alb-negru, parchet stejar deschis, canapea crem, ce combinatie ar trebui la perdele, draperii si covor? E ok perdea alba sau unt, draperii si covor rosu-visiniu? Multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

In privinta perdelei puteti alege perdeaua alba, din material delicat, in falduri bogate. Pentru covor va sugerez un model shaggy in care sa se regaseasca: visiniu, crem, negru si alb (eventual) intr-o combinatie de dungi fanteziste. Pentru echilibrul cromatic puteti opta pentru o draperie crem cu floricele mici sau cu dungi delicate visinii, din material brocat sau lucios. Puteti amplasa cateva elemente decorative in care sa se regaseasca nuanta de visiniu: vaza sau/si farfurie decorativa; veioza sau lampadar;1-2perne decorative pe canapea. Astfel veti realiza un echilibru cromatic pentru nuanta de contrast (rosu visiniu) alaturi de celelalte nuante existente.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro