renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce comoda TV se asorteaza cu o masa de living din mahon?

Buna! Tocmai ce m-am mutat intr-o locuinta noua si am nevoie de sfatul cuiva in amenajarea sufrageriei. Pentru ca bucataria nu e foarte spatioasa sunt nevoita sa fac zona de masa in sufragerie .Spatiul este suficient doar ca mi-am cumparat o masa tip medieval mahon si am si niste ladite din lemn natur pe care vreau sa le pun pe pereti. Intrebarea mea ar fi avand in vedere masa din mahon ,laditele de lemn natur ce fel de comoda de televizor si canapea as putea sa asortez la toate acestea ? Peretii sunt cu tapet alb si mocheta in toata sufrageria crem....Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - arnstadt germania , Alba
vezi si firme constructii Alba



Raspunsuri si comentarii
Mariana C. a scris:

Stilul de amenajare determinat de elementele de mobilier existente trebuie continuat. In acest caz, va sugerez sa achizitionati sau sa faceti pe comanda o comoda cu 3-5 sertare pe care sa stea Tv-ul, dar realizata in acelasi stil cu masa. Nuanta poate fi mahon sau lemn natur (asemeni laditelor). In privinta canapelei, si aceasta poate fi realizata pe structura de lemn, cu brate laterale din lemn, in nuanta mahon sau lemn natur. Daca va doriti o pata de culoare in interior, tapiteria canapelei poate fi: verde marin, galben dovleac, visiniu sau maro bronz. Echilibrul cromatic al canapelei se poate realiza cu: un lampadar cu abajurul in aceeasi nuanta; vaza, statuieta sau farfurie decorativa in aceeasi nuanta; un tablou cu rama lemn natur care sa reprezinte un element din natura cu dominanta cromatica asemeni canapelei.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    comoda,    televizor,    living clasic,    ,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro