renovat.ro

Acasa » Forum » Ce covor, draperii si perne decorative s-ar potrivi intr-o camera gri? »

Ce covor, draperii si perne decorative s-ar potrivi intr-o camera gri?

Buna! Am nevoie de ajutor pentru decorarea camerei mele. parchetul este gri, mobila si patul sunt albe, peretele pe care este mobila este bej iar restul peretilor sunt albi. Ce covor, draperii si perne decorative s-ar potrivi mai bine? Multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Angela N.- postat la 25 May 2014, 07:18

Pentru a inviora putin interiorul, iti sugerez sa alegi draperii verde menta, din material lucios. Pentru covor, cred ca s-ar potrivi un covor modern, model fantezist, in care sa se regaseasca o imbinare de nuante: verde menta, bej, alb si negru foarte discret. Pentru covor, o alta varianta ar fi o combinatie intre bej si verde deschis, in combinatie cu negru foarte discret. In privinta elementelor decorative s-ar potrivi si un tablou cu rama neagra sau o rama neagra la o fotografie amplasata intr-un spatiu vizibil. Negrul in acest caz este o culoare de accent, (regasindu-se putin si in covor) care evidentiaza celelalte culori din incapere. Pernele decorative pot avea forme si nuante diferite: una verde deschis(asemeni draperiei), alta gri, alta alba. Aceste nuante se regasesc in incapere si astfel vor avea un impact vizual placut.

Raluca- postat la 02 Feb 2015, 14:25

Buna ,

Nu ai spus ce culoare sunt perdelele, dar as opta pentru draperii rosu sangeriu, perne decorative rosii ,gri si bej, in nuante asemanatoare celor pe care le ai deja, iar pentru covor bej cu rosu si alb, bej cu rosu, alb cu rosu, in functie de ce gasesti.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?