renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare de tapet sa aleg pentru un dormitor alb cu negru?

Buna, Doresc sa-mi zugravesc dormitorul si am optat pentru un mobilier alb cu negru, peretii albi iar la capatul patului o sa pun tapet. Aici sunt un pic nedumerit in alegerea tapetului, deoarece sunt o multime de modele superbe. Ma gandeam sa-l iau tot cu alb si negru, dar am vazut unul cu un fundal crem foarte deschis si flori lila. M-am gandit ca as putea sa pun acest tapet cu flori lila si sa optez pentru o perdea tot in nuantele acestea, dar nu stiu cum o sa arate cu mobilierul si peretii albi. O sa atasez si cateva poze. Astept parerea dumneavoastra. va multumesc!!

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 3 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Florin a scris:

Odata ce aveti deja cele doua culori in incapere, este bine sa va orientati asupra unei nuante de tapet de culoare deschisa. Fireste ca griul sau negrul sunt excluse, pentru a nu crea o atmosfera mohorata. Daca preferati sa dati o nota eleganta interiorului si concomitent spatiu si luminozitate, puteti alege o nuanta de tapet bej sau crem. Daca incaperea este spatioasa, tapetul paote avea incastratii florale sau dungi verticale de culoare alba, subliniind in acest mod albul mobilierului. Daca spatiul este mai redus, alegeti un tapet uni, crem, bej sau capuccino. Aceste nuante completeaza perfect contrastul alb-negru.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: finisaje interioare ,

Taguri:    tapet alb-negru,    idei dormitoare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro