renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare de usi si pardoseala se potriveste pentru o zugraveala alba?

Buna ziua! Incepem finisajele interioare la o casa de 120 mp. Vrem vopsea integral alba momentan si am dori sa stim ce culori sa alegem pentru usi si pardoseala. Va multumim.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 5 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Vasile N. a scris:

Pentru amenajarea interiorului puteti folosi usi de aceeasi culoare pentru toate camerele, eventual culoare mai inchisa sau neutra pentru a fi potrivita ulterioarelor amenajari din incaperi, conform destinatiei lor(bucatarie, dormitor, living, etc). In privinta pardoselii, va puteti orienta in functie de spatiul in care va fi amplasata dupa urmatoarele principii: in bucatarie alegeti un parchet rezistent la apa si la trafic intens eventual marca �AquaStep�; in spatiile in care traficul va fi mai mare alegeti parchet cu clasa de rezistenta mare, 4 sau 5, iar in spatiile in care traficul este redus, puteti pune acelasi tip de parchet sau altul, cu clasa de rezistenta scazuta. Culorile alese pentru parchetul din fiecare incapere va reprezenta o culoare sau o nuanta de la care se realizeaza designul specific incaperii, dupa preferinta. Desi peretii sunt peste tot albi, culorile elementelor de mobilier si accesoriile vor genera stilul si designul.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: finisaje interioare ,

Taguri:    usa lemn,    pardoseala,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro