renovat.ro

Acasa » Forum » Ce culoare sa aiba blatul si gresia la o mobila de bucatarie alba? »

Ce culoare sa aiba blatul si gresia la o mobila de bucatarie alba?

Buna ziua, Va rog frumos s? ma ajutați. Ne construim o casuta am nevoie de ajutor la amenajarea bucatariei. Imi doresc mobila alba ( sau un bej foarte deschis) si faianta intre mobila alba. Ce culoare sa aiba blatul si gresia? Voi avea doar un perete gol care va fi pata de culoare .Pe hol va fi parchet maro deschis. Si inca o intrebare: care este materialul pentru blat cel mai rezistent in cazul care se pune ceva fierbinte sau se taie pe el . Multumesc mult.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 05 Sep 2014, 16:21

Blatul de bucatarie cel mai des folosit deoarece are calitati estetice, rezistenta la umezeala, socuri termice si mecanice este travertinul. Acest material rezistent are nuante calde de crem, bej si cafeniu. In cazul dvs. va recomand un blat crem, faianta putin mai inchisa pe peretele cu impact vizual, iar gresia poate fi maro inchis cu irizatii crem. O alta varianta ar fi sa alegeti faianta vernil dulce, blatul bej si gresia bej mai inchis decat nuanta blatului. O varianta mai economica ar fi blat din MDF laminat cu HPL rezistent la umiditate, socuri termice si mecanice; gama coloristica este larga si poate fi asortat cu faianta crem si gresie cafea cu lapte sau faianta vernil cald, gresie alba cu irizatii verde mar.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl