renovat.ro

Acasa » Forum » Ce culoare sa aleg pentru a accesoriza o baie gri cu alb? »

Ce culoare sa aleg pentru a accesoriza o baie gri cu alb?

Buna ziua, As avea si eu o nelamurire. Am achizitionat pentru baie gresie gri grafit 40x40 cu faianta alba 20x60 si brau sticla gri 2x60. Avand in vedere ca baie este 200 latime x 350 lungime si ca faianta se regaseste doar in jurul cazii si cat tine vasul de wc si bideu pana deasupra clapetei; Va rog sa imi spuneti cu ce as putea sa accesorizez baia astfel incat sa nu para monotona. As avea spatiu liber deasupra wc si bideu si intre chiuveta si usa 1.5 metri.Sanitarele sunt albe - cada e pe latime in fundul baii. Multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 22 Feb 2015, 08:38

Pentru combinatia gri+alb se potrivesc nuante de verde: de la verde iarba, verde mar, vernil. O combinatie indrazneata ar fi accesorizarea cu lila si/sau violet, dar si cu tonuri de galben pai si/sau galben soare. Spatiul permite accesorizarea nunatelor preferate. Daca doriti o amenajare clasica, folositi tonurile de verde; daca preferati ceva in stil modern, va sugerez violet si lila.

Cristiana- postat la 23 Feb 2015, 09:02

Buna ziua,

O alta combinatie care mie imi place foarte mult este combinatia de alb si gri cu accente de rosu aprins.

Si combinatia cu violet si lila este potrivita chiar si cea cu galben tare insa aceasta este potrivita pentru un decor mai modern.

Camelia- postat la 01 Mar 2015, 10:46

Buna ziua,

Va multumesc de raspunsul dumneavoastra. O sa imi fie de ajutor.

O seara placuta!

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl