renovat.ro

Acasa » Forum » Ce culoare sa aleg pentru canapea, covor si accesorii daca peretii sunt roz piersica? »

Ce culoare sa aleg pentru canapea, covor si accesorii daca peretii sunt roz piersica?

Buna seara. Dati-mi si mie un sfat, va rog. In sufragerie am mobila crem cu dungi si cu wenge si parchetul stejar de mai multe nuante, peretii fiind culoarea roz-piersica deschis - vezi foto atasate - si as vrea sa imi dati cateva idei pentru culoarea canapelelor, covorului si cu privire la obiectele de decor. multumesc.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 11 Mar 2015, 16:39

Daca preferati sa amenajati interiorul cu desing modern, ar fi preferabil sa adaugati cateva nuante tari, care s-ar regasi in culoarea canapelei/fotoliilor/covorului. Ar putea fi una dintre nuantele: albastru paun, grena, roscat sau maro castana. Fotoliile ar putea avea aceeasi nuanta, dar un design modern. Pentru draperii puteti alege un material lucios, uni, in nuante de crem, roscat sau ivory, cu bratari de prindere pe timp de zi in nuante de wenge sau maro (asemeni parchetului). Ca elemente decorative va sugerez o lustra din metal cromat cu multe brate, cu abajururile sferice sau patrate, din sticla; un lampadar intr-un colt al camerei cu fondul alb, crem sau piersica si elemente decorative in nuanta canapelei si a fotoliilor sau argintii. Pe peretele din spatele canapelei amplasati un tablou mare, cu rama subtire, neagra, format din 3-5 parti care compun intregul. In privinta covorului va sugerez un model fantezist, in care sa se regaseasca in proportii egale: crem, maro inchis, maro deschis si nuanta aleasa pentru canapea/fotolii, iar alb si negru foarte putin, doar de accent pentru a echilibra nuanta mobilierului.

ana- postat la 24 Apr 2015, 13:16

Buna ziua! Ce culoare sa aleg pentru mobila, canapea, covor si draperii pentru un living cu parchet si usi de culoare stejar inchis iar culoarea peretilor fiind o nunata de piersica. Va multumesc!

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?