renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa aleg pentru covor intr-un living cu mobilier alb cu negru si pereti piersica?

Buna seara !Am nevoie de cateva sfaturi .Pentru sufragerie am ales mobila alb si negru ,gresia este bej cu un romb negru ,momentan peretii au culoarea persicii intens (portocaliu ),camera este luminoasa, draperiile sunt maron si perdeaua crem ,tamplaria este maron iar canapeua bej cu brate wenge. Nu stiu ce culoare sa cumpar covorul ? As putea schimba culoarea peretilor ? Tapet? Multumesc !

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru pereti aveti doua variante: a) zugraviti doi cu doi pereti opusi sau alaturati cu galben soare (galben intens) si ceilalti doi cu portocaliu cald sau alb; b) lasati nuanta existenta pe trei dintre pereti si aplicati un tapet de matase, cu fondul turquoaz sau vernil, cu elemente decorative delicate, albe, bej sau alb argintiu pe un perete pentru efect vizual deosebit. Preferabil ar fi un model cu linii verticale sau figuri geometrice pline sau/si doar conturate care se intrepatrund, sau un alt model preferat (dar nu flori mari) in tonuri cromatice bej, alb coliliu, crem, alb argintiu. Pentru covor, va sugerez un model shaggy (cu fire lungi) sau covoare realizate din acryl, in forma ovala sau rotunda. In privinta nuantei, puteti alege ca dominanta una din nuantele de maro existente in incapere (fie asemeni usilor, a draperiilor sau un maro roscat care ar completa paleta tonurilor de maro existente) pe care sa se regaseasca elemente decorative cu linii drepte sau sinuoase in nuantele: bej, crem, maro inchis si negru. Daca ati optat pentru tapet in forme geometrice, aceleasi forme se pot regasi si in desenul covorului; daca tapetul este in dungi de diferite grosimi, si modelul covorului poate fi realizat din linii si dungi sinuoase sau drepte care se intrepatrund. Pentru echilibrul coloristic al fondului tapetului, puteti amplasa un lampadar in aceeasi nuanta (turquoaz sau vernil) cu elemente decorative delicate alb, negru sau 1-2 accesorii decorative (farfurie, vaza, etc) in aceeasi nuanta.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    mobila alb-negru,    alegere covor,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro