renovat.ro

Acasa » Forum » Ce culoare sa aleg pentru mobila de bucatarie? »

Ce culoare sa aleg pentru mobila de bucatarie?

Vreau sa mobilez bucataria unui apartament. Bucataria este mai mult lunga decat lata, deci mobila va fi pe un singur perete. Faianta este maro cu crem. Ce culoare sa fie mobila?

Raspunsuri si comentarii
Mihai U.- postat la 23 Jun 2014, 05:29

Daca aveti un spatiu generos in bucatarie, puteti alege fie o mobila de culoare deschisa, care sa dea aspect de amplitudine, fie un mobilier de culoare mai inchisa. Pentru o amenajare in stil clasic, va puteti orienta spre mobila alba cu finisaje maro inchis sau mobila capuccino. In cazul in care preferati o culoare inchisa pentru mobila, aceasta poate fi roscat cu alb sau wenge cu crem. Pentru a amenaja o bucatarie in stil modern, puteti alege o combinatie inedita: maro roscat + verde mar + elemente de accent crem sau nuanta de nuc+crem+elemente de accent alb.

Danutryo- postat la 26 Apr 2016, 17:26

Buna ziua, As vrea sa ma ajutati in alegerea culorii mobilei de bucatarie. Am gresie maro pe jos , si nu as vrea mobila crem sau maro,as vrea un blat negru si culoarea mobilei un antracit sau un cenusiu, ce spuneți?

Florin M- postat la 01 Sep 2016, 09:53

Am gresia si faianta la bucatarie gri deschis...foarte deschis...ce culoare imi sugerati sa fac bucataria. Multumesc.

Laura B- postat la 01 Sep 2016, 09:54

Buna ziua!

Am ales pentru bucatarie gresia si faianta crem inchis si deschis(spre maro).Ce culoare sa aleg mobila?

Vica A- postat la 01 Sep 2016, 10:00

Vreau sa-mi recolorez bucataria si ma interesa daca merge s-o fac calda in corai si o nuanta mai deschisa de mustar. Daca merge ce nuanta ar trebui sa fie mobila?

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?