renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa facem glafurile de interior daca avem tamplarie alba?

Buna ziua, In curand ne vom schimba tamplaria, va fi termopan..de culoare alba. Peretii in toate camerele sunt vopsiti cu alb. Parchetul e in nuante de alb-gri. Intrebarea mea la dumneavoastra este urmatoarea...ce culoare ar trebui sa facem glafurile de interior...precizez ca pe cele de exterior le avem in nuanta de bej cu picatele maro. Multumesc anticipat

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 1 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru a contrasta discret cu peretele si tamplaria, puteti opta pentru un ton de gri deschis, gen: gri silver sau un alt ton de gri cald. Pentru identificarea nuantei dorite adaugati pigment negru in var, amestecati energic, vopsiti o suprafata de 10X10 cm intr-un spatiu putin vizibil, lasati sa se usuce si daca va place nuanta dupa uscare utilizati amestecul, iar daca trebuie sa fie mai inchis adaugati pigment si verificati nuanta obtinuta in acelasi mod. Prepatati toata cantitatea pentru glafuri dintr-o data(eventual pentru o camera) deoarece exista riscul de a obtine o alta nuanta daca preparati materialul in doua, trei etape.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: termopane ,

Taguri:    tamplarie alba,    glafuri,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro