renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa imi iau perdeaua, draperiile si covorul?

Am sufrageria vopsita in alb ,plafonul fals tot alb, coltar crem foarte deschis ,parchetul stejar deschis un corp de mobila venghe cu crem lucios corpurile de iluminat aurii. Ce culoare sa-mi iau perdeaua, draperiile si covorul sau ce mi-as mai putea cumpara la toate acestea? Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Galati , Galati
vezi si firme constructii Galati



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru perdea puteti opta pentru alb sau crem, culoarea untului, dar materialul trebuie sa fie delicat, fin, gen organza. Draperiile pot fi crem cu floricele, linii, figuri geometrice mici aurii sau albe. Covorul poate avea ca nuanta dominanta crem, in combinatie cu maro, bej si foarte discret negru.

Badea a scris:

Buna ziua,
As avea nevoie si eu de cateva sfaturi legate de alegerea culorilor pentru o sufragerie, pentru locul de servire a mesei si pentru bucatarie. In sufragerie am o canapea maro (de genul culorii cires balaton la pal), mobilierul este o combinatie de par salbatic cu calvados rose. Ce nuante sa aleg pentru pereti si perdea?
Locul de servire a mesei este ocupat doar de o masa de culoare calvados. Pentru acest spatiu ce nunta sa folosesc la vopsitul peretilor? Bucataria (open space, este despartita de locul de servire a mesei printr-un zid semi-inalt, gen...bar)are mobila rosu lucios cu negru lucios si perlat (predominant rosu). Pentru acest spatiu care este culoarea potrivita pentru pereti?
Va multumesc!

Elena V. a scris:

Pentru sufragerie puteti alege intre vernil dulce+ alb in combinatie, doi cu doi pereti sau crem, cum preferati dvs.; iar perdeaua poate fi alba sau roz foarte, foarte dulce, uni, material delicat, gen organza. Pentru bucatarie cred ca cel mai bine ar fi alb simplu. Coloritul mobilierului in rosu si negru este suficient de intens, iar albul peretilor din bucatarie ar echilibra coloristica in intregul spatiu.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    mobila wenge,    parchet stejar,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro