renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa zugravesc livingul?

Buna ziua, Suntem intr-o continua constructie cu casa si am ajuns la interioare..As dori sa va intreb ce culoare se potriveste pentru living,avand in vedere ca pe casa scarii ce duce la etaj este un portocaliu? Cu ce culori se poate asorta? Iar in bucatarie am cumparat faianta crem plus decor ,dar nu stiu exact ce culoare sa aleg pentru lavabila..imi plac culorile mai puternice.Va atasez pozele mai jos poate ma puteti ajuta cu o parere.

Intrebare trimisa de un cititor din - Cluj-Napoca , Cluj
vezi si firme constructii Cluj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru living puteti opta pentru galben soare (galben puternic) sau vernil. In bucatarie puteti alege pentru pereti verde mar sau vernil.

anca a scris:

Multumesc pentru raspuns.
in living avem 3 luminatoare,eu ma gandeam sa le vopsesc intr-o nuanta de rosu-inchis/visiniu,la fel si peretele cu mobila,iar restul intr-o nuanta de portocaliu mai deschis fata de cel de la etaj.
Iar pentru bucatarie ma gandeam la un corai sau violet deschis.
Gresesc cumva?
Nuantele de vernil / verde mar nu sunt chiar pe placul meu..
Multumesc!!!

Elena V. a scris:

In acest caz, va sugerez sa zugraviti in bucatarie cu o combinatie de crem+alb sau galben soare+alb, pentru a lumina interiorul, doi cu doi pereti opusi sau alaturati. Pentru living puteti incerca un lila; culoarea grena va intuneca spatiul. Este mai potrivit pentru cateva elemente decorative, daca va place aceasta culoare. Daca zugraviti peretii lila, atunci puteti completa designul cu cateva elemente decorative visiniu, grena, galben soare, orange si crem (perne decorative, lampadar, vase decorative, lumanari decorative, etc.)

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    combinatii culori cu portocaliu,    vopsea lavabila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro