renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare sa zugravesc peretii unui hol lung si ingust daca am gresie maro?

Buna ziua, am nevoie de un sfat: La un hol de 15 m lungime si 1,5 m latime, cu usi in ambele capete si inca trei usi de intrare in camere pe ceilalti 2 pereti, cu doua dulapuri de pantofi inalte pana in tavan unul alb, unul maro si cu gresie maro ce culoare fac peretii? Se poate sa vopsesc peretii albi si sa vopsesc cele doua dulapuri in negru.Mi-as dori sa am nuantele alb negru, dar ce fac cu gresia caci nu o pot schimba? Mentionez ca si usile sunt maro? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
Alrxandru, SC Perodicom SRL a scris:

Inteleg ca va plac contrastele...puteti realiza un contrast satisfacator daca vopsiti dulapurile nuanta maron foarte inchis si peretii culoarea untului, sau galben pai.
Alexandru.

Delia a scris:

Multumesc.

Elena V. a scris:

Daca aveti deja maro ca nota dominanta, ar fi bine sa vopsiti peretii cu crem sau cu galben pai, nuante care se potrivesc bine cu marourile. Daca doriti sa schimbati nuanta pantofarelor si/sau a usilor, incercati sa le vopsiti o parte in maro roscat, personalizand intrarile in camere, celelalte ramanand in nuanta existenta. In timp, combinatia nonculorilor alb si negru devine suparatoare.

Robberta a scris:

Buna seara.

Am nevoie de o parere: la un hol de 5 m lungime si 1.5 m latime, cu toate usile de pe partea dreapta nuanta stejar auriu, gresia bej ce culoare sa folosesc pentru var si ce culoare sa fac dressingul de pe
partea stanga ca sa iasa un contrast frumos? Eu ma gandeam la un portocaliu pentru var, dar nu stiu daca se potriveste. Multumesc

Elena V. a scris:

Sa inteleg ca este un hol cu lumina artificiala, motiv pentru care trebuie zugravit intr-o culoare calda, luminoasa. Se potriveste si portocaliul pe care il doriti: cald sau mai intens, dar se poate alege si culoarea galben soare, pentru contrast cromatic. In privinta dresingului, puteti alege o nuanta de stejar natur sau o nuanta de stejar baituit cu usoara tenta de roscat.

Basil a scris:

Buna ziua!
As dori sa renovez un hol la bloc.
Lung de 7m si lat de 1,25, cu usi pe ambele parti (culoare mahon), doar lumina artificiala si o bolta la mijlocul holului (realizata pentru a masca o grinda).
Un sfat in vederea alegerii culorii varului si parchetului?
In loc de var se potriveste o tencuiala cu aspect de scoarta de copac?
Multumesc anticipat!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    culori hol,    mobila alb-negru,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro