renovat.ro

Acasa » Forum » Ce culoare sa zugravesc un dormitor cu mobila negru cu alb? »

Ce culoare sa zugravesc un dormitor cu mobila negru cu alb?

Buna ziua! Ce culoare as putea sa folosesc la dormitor daca am mobila negru cu alb ? Multumesc

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 11 May 2015, 10:20

Puteti alege o singura culoare: alb, galben pai, crem, portocaliu cald sau vernil foarte cald/ deschis sau combinatiile: galben pai+alb; galben pai+crem; crem+portocaliu cald. In functie de preferinte puteti alege una dintre variantele de mai sus. O amenajare moderna presupune doua culori, in timp ce una clasica implica o singura culoare.

paul s- postat la 11 May 2015, 13:03

Salut! Poti face un mov deschis. O sa-ti placa dupa te vei obisnui cu aceasta culoare.

Elena V.- postat la 11 May 2015, 19:47

O culoare din interior trebuie sa-si placa, nu sa te obisnuiesti sa-ti placa!

Cristiana- postat la 14 May 2015, 07:23

Buna, Sunt de aceeasi parere cu Elena. Atunci cand alegi culorile pentru amenajarile interioare este important sa iti placa nuantele alese. Daca iti place movul poti face peretii si un mov foarte pal insa ai grija pentru ca un studiu realizat in Marea Britanie care a analizat influenta culorilor din dormitor asupra calitatii si cantitatii somnului, a stabilit ca movul este culoarea care da cel mai agitat somn dar si cel mai putin. Am scris chiar si un articol zilele trecute pe tema aceasta.
Sfatul meu este sa alegi o culoare care sa se potriveasca cu dormitorul.Este important cat de mare sau mic este acesta, cata lumina naturala primeste, in ce stil este amenajarea, si mai ales ce culori ai vrea sa vezi zi de zi in el. Voi reveni cu cateva imagini care sper sa te inpire. O zi frumoasa.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?