renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culori ar trebui sa zugravesc si ce culori sa aleg pentru mobila din dormitoa

Buna ziua, Va rog sa ma indrumati in vederea amenajarii a doua dormitoare.Parchetul este nuanta stejar, usile nuanta mahon. Ce culori ar trebui sa zugravesc si ce culori sa aleg pentru mobila din dormitoare, perdele, draperii, covoare.Pentru unul din dormitoare m-am gandit la mobila wenge-crem. Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 1 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru celalalt dormitor va sugerez mobila capuccino sau capuccino cu alb. Zugraviti peretii cu alb (cel din spatele patului), iar ceilalti cu ocru. Alegeti o perdea alba, din material delicat (gen organza) si draperii ivory din material lucios, prinse eventual cu snur de matase alb. Pentru covor alegeti un model modern, cu fire lungi, in care sa se regaseasca nuantele: maro inchis sau negru foarte putin, crem si alb. Pe unul dintre peretii zugraviti cu ocru puteti amplasa un tablou cu rama alba. Pentru dormitorul cu mobila wenge si crem, alegeti perdele cu falduri bogate: crem,(uni) sau cu elemente decorative mici aurii. Draperiile pot fi coliliu (un alb murdar) sau un mustar (culoarea oului de rata) prinse cu snur sau cleme nuanta inchisa. Peretii pot fi crem si alb sau crem si orange(cald de tot). Covorul poate avea in proportii egale negru si crem, si doar de accent alb. Pe unul dintre pereti puteti amplasa un tablou cu rama neagra.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    decor dormitor,    asortare culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro