renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culori de perdele si draperii sa aleg pentru un apartament de 2 camere?

Buna ziua. As avea si eu nevoie de ajutorul dvs. Tocmai ce am terminat de renovat apartamentul. Am 2 camere, am ales pentru ambele sa le zugravesc in alb. Usile sunt maro inchis. In dormitor am mobila wenge cu crem si parchet stejar deschis. In sufragerie am mobila culoarea nucului, canapea maro deschis si parchet stejar. Acum sunt la stadiul de a cumpara draperii si perdele. Ce culori as putea cumpara? Ce ar merge? Va sunt recunoscator pentru timpul acordat.

Intrebare trimisa de un cititor din - Slatina , Olt
vezi si firme constructii Olt



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru perdele puteti alege in dormitor fie culoarea alba uni, din material delicat (gen organza), fie albe cu insertii de modele crem sau bej. In privinta draperiei puteti alege ivory sau crem din material lucios sau crem cu insertii delicate cu negru, din brocat. Pe timp de zi pot fi legate cu snur sau panglici crem sau negru. In sufragerie perdelele pot fi albe sau crem. In privinta draperiei poate ar fi bine sa alegeti un material uni, lucios, fie in nuanta canapelei, fie in nuanta mobilei. Pe timp de zi, pot fi legate cu elemente decorative in nuanta parchetului (lemn natur. Este bine ca dimensiunea pe latime a perdelelor, (ca metraj) sa fie o data si jumatate latimea ferestrei, pentru a avea perdele bogate, in falduri generoase.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    amenajare apartament 2 camere,    mobila wenge,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro