renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culori sa aleg pentru gresie si faianta in baie si bucatarie?

Renovam de la 0 un apartament cu 2 camere de 50 de mp. Pentru usi am ales culoarea nuc iar parchetul este stejar rustic. Peretii in alb simplu. Ce culori ar trebui sa am in baie si bucatarie pentru gresie, faianta si corpuri? Am vrea sa fie toata casa in aceeasi nota. Precizez ca avem si doua fetite mici (am vrea sa se intretina usor si sa nu stau toata ziua cu laveta in mana)

Intrebare trimisa de un cititor din - Bistrita , Bistrita-Nasaud
vezi si firme constructii Bistrita-Nasaud



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru baie puteti alege combinatia de alb si verde, faianta poate fi verde deschis, iar gresia poate fi verde putin mai inchis cu irizatii albe. Corpurile din baie pot fi realizate in aceeasi combinatie, alb verde deschis, cu alb predominant. Chiar daca sunt nuante deschise, nu necesita stergere permanenta, deoarece petele de la picaturile de apa sunt mai putin vizibile comparativ cu o nuanta inchisa. Pentru bucatarie va sugerez nuante calde, crem si maro inchis sau crem si roscat pentru mobilier. Faianta din bucatarie poate fi crem, iar gresia �cacao cu lapte� cu irizatii albe (este mai suferitoare in privinta petelor, urmelor, etc.) Astfel bucataria se inscrie in aceeasi nota coloristica asemeni celorlalte camere, iar baia este personalizata cu o culoare calda, potrivita ansamblului coloristic din interior.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    alegere culori,    parchet stejar,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro