renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce faianta se potriveste pentru o bucatarie cu mobila wenge?

Mobila de bucatarie este wenge , blatul de bucatarie crem+alb, ce gresie sa pun si ce faianta(faianta doar intre corpul suspendat si blat)? Mentionez ca peretii sunt albi, iar bucataria(3, 70 lung si 2.65 latime) este open space cu holul. Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Medias , Sibiu
vezi si firme constructii Sibiu



Raspunsuri si comentarii
Maria G. a scris:

Pentru ca bucataria sa fie un spatiu deschis, elegant si confortant, cred ca ar fi bine sa alegeti o gresie de culoare deschisa, neutra. Se va potrivi atat mobilierului, cat si cu nuantele din hol. In acest sens va recomandam gresie ceramica, model �caldera� sau �beige� sau gresie din granit in nuanta gri marmaroc. Aceste doua tipuri de gresie sunt rezistente atat la trafic intens, cat si la petele ce pot apare in timp, pe pardoseala. Daca gresia ceramica sugerata are inflexiuni de maro, ce s-ar combina in intregul amsamblu al holului si al bucatariei, culoarea sugerata pentru gresia din granit s-ar asorta cu nuanta mobilierului, avand si clasa de rezistenta la fel de mare. Pentru partea de perete de langa blat, poate ar fi bine sa alegeti o nuanta de bej, uni, care ar face legatura intre alb, crem si negru, (culorile de la mobila si blat).

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    combinatii gresie si faianta bucatarie,    mobila wenge,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro