renovat.ro

Acasa » Forum » Ce imi recomandati: bca macon, celco sau ytong pastrand raportul eficienta - pret? »

Ce imi recomandati: bca macon, celco sau ytong pastrand raportul eficienta - pret?

Buna ziua, ce imi recomandati: bca macon, celco sau ytong pastrand raportul eficienta termica -pret? Este eficient ca la peretii exteriori pe interior ,in spatele placilor de rigips sa montez folie termoizolanta reflectorizanta ,gen reflectix isocell sau altele ? La o casa doar din parter facuta din boltari de beton izolata la exterior placi din fibre de lemn ,grosime 10-15 cm si pe interior cu acea folie reflectorizanta,procedez corect? Cu aceasta modalitate de izolare ,mai conteaza mult daca casa e construita din boltari de beton sau bca? Cu stima

Raspunsuri si comentarii
fizesan virgil- postat la 13 Apr 2015, 20:37

Categoric ytong.sunati un reprezentant ytong pentru zona dumneavoastra si pe exterior folositi ytong a+ si oblgati proiectantul sa citrasca documentatia.stilpide beton ii izolati cu multipor.

Marian- postat la 15 Apr 2015, 08:23

Buna ziua,

Eu am tot auzit in ultima vreme de case facute din tot felul de BCA-uri. Nu inteleg de ce se renunta la caramida sau la lemn. Ce avantaje are in plus acest BCA?

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?