renovat.ro

Acasa » Forum » Ce marca de termosistem sa aleg? »

Ce marca de termosistem sa aleg?

Urmeaza sa-mi izolez locuinta si vreau sa-mi iau tot termosistemul de la aceeasi firma, din motive de compatibilitate a materialelor. Apreciez parerile dumnoavoastra.

Intrebare trimisa de un cititor din - BUCURESTI , Bucuresti
vezi si firme din - BUCURESTI , Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Geanina S.- postat la 14 Jan 2016, 20:54

Eu am ales termosistemul de la Adeplast; Ei sunt si producatorii materialelor ce compun termosistemul

ionut- postat la 14 Jan 2016, 22:49

Buna seara! Daca doriti sa faceti un lucru de calitate cu materiale de calitate folositi termosistemul de la Austrotherm, si adeziv si celelalte materiale de la webber. Daca doriti sa gasiti un pret avantajos, postati lucrarea Gratuit pe EstimariConstructii.ro si veti primi pana la 6 estimari de pret.

Leonard- postat la 28 Jan 2016, 16:39

Multumesc pentru raspunsuri. Da eu chiar imi doresc o lucrare de calitate, de aceea insistam pe compatibilitatea materialelor. Mi-am facut o idee de pret folosind calculatorul de preturi de la Adeplast de pe site. Astept si alte pareri. Multumesc

Dani- postat la 10 Feb 2016, 10:33

Va recomand
ADF Salamander - cu bagheta termica swisspacer in loc de cea din aluminiu. Am acest sistem, este foarte bun. De asemenea, recomand tamplaria de culoare alba, un alb foarte frumos care rezista la dilatare. Sistemul de izolare este foarte bun cel de la Austrotherm, negru, cat mai dens, de 14mm. Mult succes!

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: termoizolatie ,

Taguri:    termosistem,    izolarea cu polistiren,

Vrei sa adaugi o intrebare?