renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce mobila sa aleg pentru un living cu pereti vernil deschis?

Living 5,20/3,50,parchet deschis,lacuit,pereti vernil- deschis,usa inchisa la culoare,am comandat coltar milano pe gri,urmeaza sa comand mobila.Ce culoare sa aleg pt. mobila? Am gasit la Lems venghe combinat cu capuccino lucios, dar nu stiu daca mai merge cu coltarul in L gri.Sau toata mobila venghe? Ce covor si ce perdele s-ar asorta? Ce masuta si ce candelabru?(suspendat sau aplicat)? Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Targu Mures , Mures
vezi si firme constructii Mures



Raspunsuri si comentarii
Maria G. a scris:

Este o combinatie de culori mai indrazneata, dar frumoasa. Avand nuante deschise la parchet si la pereti, mobila wenge se va potrivi. Pentru a echilibra coloristic designul, ar fi bine sa alegeti un covor in nuante de gri, dar si foarte discret verde si negru. Sunt covoare cu modele moderne, cu dungi fanteziste, in combinatii coloristice inedite. Perdelele pot fi albe, iar draperiile fie sunt un gri mai deschis decat canapeaua, fie capuccino, asemeni combinatiei coloristice de la mobila. Astfel covorul se va asorta cu canapeaua, iar perdelele cu mobila. Cred ca ar fi mai bine sa cautati intai covorul, in nuante de gri, verde si negru. Daca nu gasiti aceste combinatii cautati covorul cu crem, verde si negru, iar draperiile le puteti alege gri. Pentru lustra, puteti alege un model nou, cu abajur de sticla transparenta, alb sau crem. Sunt destule variante in acest sens.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    culori mobila,    coltar L,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro